Jak kursują pociągi we Wszystkich Świętych

Pudelek (Marcin Szala), CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Więcej miejsc w pociągach międzymiastowych i zmiany w kursowaniu w regionie. Do tego informatorzy na największych dworcach i promocje na bilety. Zobacz, jak koleje będą funkcjonować we Wszystkich Świętych.

Koleje Dolnośląskie pierwsze zmiany w kursowaniu wprowadzają już w przeddzień Wszystkich Świętych. W środę 30 października, pociąg linii D6 Wrocław Główny (18:27) – Wałbrzych Główny (19:47) zostaną wydłużone do Jeleniej Góry.  W czwartek, 1 listopada, na większości linii ruch będzie prowadzony jak w niedziele. Wyjątki wystąpią na liniach D3, D9, D10 i D99. Na linii D3 nie będzie kursował pociąg Wrocław Główny (2:12) – Żmigród (2:55).

Na linii D9 pociągi: Wrocław Główny (6:24) – Międzylesie (8:40) oraz Wrocław Główny (15:49) – Międzylesie (18:00) nie pojadą na odcinku Międzylesie – Lichkov, a pociągi Międzylesie (9:52) – Wrocław Główny (12:25) oraz Lichkov (18:35) – Międzylesie (18:44) nie pojadą na odcinku Lichkov – Międzylesie.

Na linii D10 poranny pociąg do Wrocławia (odjazd z Goerlitz 7:33), rozpocznie bieg na stacji Dresden Hbf. (6:08). Co istotne 1 listopada nie będzie kursować linia D99 (Wrocław – Berlin).

Pamiętajmy również przed planowaną podróżą o sprawdzeniu dokładnie rozkładów jazdy.

Rozkład jazdy KD

Przewozy Regionalne zapowiadają natomiast wzmocnienie składów w środę i niedzielę. – Chcemy, żeby było więcej miejsc w pociągach wieczornych w środę z Wrocławia i tych jadących w niedzielę wieczorem do Wrocławia – zapowiada Andrzej Piech z PolRegio-Przewozy Regionalne.

Więcej wagonów od PKP Intercity

Pomiędzy 30 października a 4 listopada 2018 roku na tory wyjadą składy z dodatkowymi wagonami. Dotyczy to najbardziej popularnych tras. PKP Intercity będzie też na bieżąco monitorować frekwencję w pociągach i jeśli zajdzie potrzeba, w miarę możliwości, składy uzupełni dodatkowymi wagonami. Przewoźnik udostępni więc większą liczbę miejsc siedzących w pociągach zapewniając wygodny dojazd nawet do odległych miejscowości. Na stronie www.intercity.pl dostępna jest prognozowana frekwencja w danym pociągu.

Wsparcie na dworcach

W tym czasie na największych polskich dworcach (m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Katowicach, Krakowie) będzie można skorzystać z pomocy mobilnych informatorów, którzy wesprą pasażerów w ustaleniu dogodnej przesiadki, znalezieniu odpowiedniego peronu czy choćby przechowalni bagażu. Na dworcach można spodziewać się także więcej obsługi technicznej oraz wzmożonych patroli Straży Ochrony Kolei.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ