Komenda Miejska Policji: Mieszkańcy są bezpieczni, my normalnie pracujemy

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Bezpieczeństwo jest zagrożone zarówno we Wrocławiu i w całym województwie, podaje Gazeta Wrocławska? Według informacji dziennika sytuacja jest dramatyczna, bo funkcjonariusze Policji w ramach protestu przebywają na zwolnieniach lekarskich, nawet „całe oddziały”.

Jeśli wierzyć tym doniesieniom, od wczoraj w Wydziale Ruchu Drogowego brakuje 72 policjantów, a w wydziałach prewencyjnym i patrolowym choruje 71 policjantów, natomiast w poszczególnych komisariatach zwolnienia wzięło 251 funkcjonariuszy.

Na czym dziennikarze opierają swoją wiedzę, nie wiemy, mówi sierż. Monika Perec z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

My na chwilę obecną sami nie mamy szczegółowych danych, bo te dopiero spływają do nas z poszczególnych komisariatów, zatem skąd oni mają informacje? – anonimów, sami tworzą? W tej chwili policjanci pracują, zarówno drogówka jak i komisariaty.

Zdarzenia są obsługiwane na bieżąco i nie ma zagrożeń, z powodu tego, że policjanci są na zwolnieniach lekarskich. Zapewniam, że bezpieczeństwo jest zapewnione. Nie wiem dlaczego Gazeta Wrocławska zastrasza ludzi. My mamy pieczę nad tym, co się dzieje i wcale tak nie jest, jak starają się wmówić plotkarskie portale. Chcą wywołać postrach, tylko po co?! Mieszkańcy są bezpieczni a my normalnie pracujemy.

 

PODZIEL SIĘ