Wrocław: Rusza rozbiórka kładki Grabiszyńskiej

fot. wroclaw.pl

Przygotowania do rozbiórki kładki dla pieszych nad ul. Grabiszyńską trwały od października. Teraz (6/7 listopada) drogowcy przystąpią do demontażu nadziemnego przejścia. Najbardziej uciążliwe prace będą prowadzone nocą.

Rozpoczyna się rozbiórka kładki dla pieszych w ulicy Grabiszyńskiej. Przygotowania do tego trwają już od połowy października, ale jak dotąd nie powodowały żadnych utrudnień w ruchu kołowym ani pieszym. Robotnicy pracowali w czasie nocnych przerw w kursowaniu tramwajów. Sieć trakcyjna podpięta pod kładką była sukcesywnie przepinana na tymczasową konstrukcję, która umożliwi teraz wykonanie rozbiórki.

– Od wtorku 6 listopada przystąpimy do montażu podpór tymczasowych, na których wesprze się konstrukcja kładki w czasie odejmowania pierwszej części pomostu – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.

Jako pierwsza rozebrana zostanie część środkowa znad torowiska tramwajowego. Ten etap rozbiórki wykonywany będzie w nocy z 6/7 listopada. Ze względów technicznych jezdnia prowadząca ruch do centrum miasta zostanie wyłączona z ruchu w godzinach 22.00 – 5.00. Objazd wyznaczono ulicami: Kolejową, Prostą do Grabiszyńskiej.

Kolejne etapy rozbiórki zaplanowano na noce z 8/9 (czwartek – piątek) , 12/13 (poniedziałek – wtorek) oraz 14/15 listopada (środa – czwartek). – Według harmonogramu rozbiórek podczas kolejnej nocy demontowana będzie prawa część kładki (patrząc w kierunku do ul. Zaporoskiej), następnie lewa a na koniec schody i reszta konstrukcji zlokalizowanej w części chodnikowej – wylicza Ewa Mazur.

Usunięcie schodów umożliwi wykonawcy ścieżki rowerowej zagospodarowanie terenu i dokończenie wstrzymywanych do tej pory robót. Prace wykonuje firma ITOS Wyburzanie Obiektów Przemysłowych Stoicis Christos. Po ich zakończeniu do zagospodarowania terenu i dokończenia wstrzymanych robót będzie mógł wrócić wykonawca tras rowerowych na ul. Grabiszyńskiej.

Wszystkie prace związane z rozbiórką oraz uprzątnięciem terenu po kładce powinny się zakończyć się w trzeciej dekadzie listopada.

źródło: wroclaw.pl
PODZIEL SIĘ