Był Wrocław, czas na Warszawę! Sąd uchylił decyzję HGW ws. zakazu Marszu Niepodległości

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję prezydenta Warszawy ws. zakazu organizacji Marszu Niepodległości – podają media.

Wczoraj, na łamach portalu telewizjarepublika.pl, informowaliśmy, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji Marszu Niepodległości, który 11 listopada miał przejść ulicami Warszawy.

– Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości – powiedziała prezydent stolicy. – Skonsultowałam tą decyzję z prezydentem-elektem Rafałem Trzaskowskim – dodała.

Prezydent zaprasza

Liczę, że dojdzie do porozumienia ze środowiskiem organizatorów Marszu Niepodległości ws. ich uczestnictwa w marszu państwowym; liczę też, że środowiska te będą na tyle odpowiedzialne, żeby nie psuć Polakom święta 11 listopada – powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda.

– Bądźmy tego dnia rzeczywiście uśmiechnięci, pokażmy serdeczność. Spróbujmy, bo jestem przekonany, że potrafimy to zrobić. Na to liczę, że taki właśnie będzie ten 11 listopada w tym roku – wielkie, wspaniałe, absolutnie wspólne święto. Pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego – mówił w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

Wyraził przekonanie, że 11 listopada „jedynymi barwami, które powinny wtedy nas spajać, powinny być barwy biało-czerwone, (żeby) nie mieszać do tego niczego innego, a zwłaszcza, czegoś, co mogłoby oburzyć kogoś, co mogłoby kogoś zranić, słów, które są źle odbierane”.

„Powstrzymajcie się proszę państwa od tego, nawet jeśli ktoś ma taki ostry temperament” – dodał Andrzej Duda.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ