,,Wolny Wrocław” wspólnie przystępuje do akcji ,,Szlachetna Paczka”

Jesteśmy grupą zrzeszającą różnorodne środowiska, ale łączy nas jedno- wierzymy, że ludzkie działanie może zdziałać więcej dobrego niż działanie państwa. Głosimy poglądy miłujące wolność i oddolne, obywatelskie akcje. Nie tylko głosimy to w co wierzymy, ale i sprawdzamy nasze poglądy w praktyce. Zdecydowaliśmy się pomóc pani Helenie w ramach corocznej akcji Szlachetna Paczka.

Pani Helena (83 l.) mieszka samotnie w wiosce oddalonej kilka kilometrów od miasta. Cała życie ciężko pracowała w PGR-ach, posiadała zwierzęta, utrzymywała się między innymi z hodowli i sprzedaży produktów rolnych. Po śmierci męża została sama, a obecna sytuacja i wiek nie pozwalają na jakikolwiek dodatkowy dorobek do niskiej emerytury. Choroby i związane z tym wydatki na leki pochłaniają dużą część jej przychodów. Na życie zostaje niecałe 600zł. Pani Helena nie miała lekkiego życia – wychowywała dzieci, później wnuki (ze względu na zaawansowany problem alkoholowy ich
rodziców)- niestety nie otrzymała od rodziny wsparcia i wdzięczności za to, co dla nich zrobiła. Mimo wszystko pani Helena jest bardzo wrażliwym, skromnym i pogodnym człowiekiem. Z nadzieją patrzy w przyszłość, nie poddaje się i dzielnie walczy z przeciwnościami losu. Mimo samotności i nieciekawej sytuacji rodzinnej i materialnej, ciężko jej prosić o pomoc, bo uważa, że ,,inni mają gorzej”. Seniorka najbardziej potrzebuje sprawnego pieca, bo zmaga się z niską temperaturą w domu, ze względu na niesprawny piec zagrażający życiu. Będzie wdzięczna również za środki czystości oraz żywność, które na jakiś czas odciążą budżet pani Heleny.

Tu można wpłacić

Za wszystkie wpłaty dziękujemy. Uzyskaną kwotę w pełni przekażemy na rzecz pani Heleny. Wykaz zakupionych rzeczy opublikujemy na naszej stronie:
https://www.facebook.com/freewroclaw

Kontakt tel: 733 627 754

PODZIEL SIĘ