Wrocław gospodarzem 42. Europejskiego Spotkania Młodych Taize

MP Marsz dla Jezusa

Po raz trzeci w historii Wrocław będzie gospodarzem Europejskiego Spotkania Młodych. Wydarzenie organizowane przez ekumeniczną wspólnotę z Taize odbędzie się od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 roku


W wyborze stolicy Dolnego Śląska na miejsce kolejnego 42. Europejskiego Spotkania Młodych poinformowano w Madrycie, gdzie w tym roku zjechali się młodzi ludzie z całego świata na wspólną modlitwę, zabawy i rozmowy.

Wrocław już dwukrotnie gościł młodych chrześcijan – w roku 1989 i w roku 1995. Do tamtych spotkań nawiązał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia:

– Niezwykle cieszę się z przyjęcia przez Was zaproszenia do Wrocławia na kolejne Europejskie Spotkanie Młodych. Rok 2019 to także szczególna dla Polski rocznica – 15 lat wcześniej wstąpiliśmy do Unii Europejskiej. Jest mi niezwykle miło, że w roku takim jak ten nadzieja i przyszłość Europy zagości we Wrocławiu.

Przybędziecie do naszego miasta już po raz trzeci, po 24 latach przerwy. Być może ktoś z Was pamięta Wrocław sprzed lat, z roku 1989 lub z roku 1995. Nasze miasto bardzo się zmieniło-zobaczycie to sami, ale w swoim najważniejszym elemencie pozostało takim, jakim zawsze było – miastem ludzi o otwartych sercach.

Wrocław ma bogatą historię i nosi wiele imion w różnych językach Świata. Jednak proszę, abyście przygotowując się do kolejnego spotkania nazywali je – po prostu – Waszym domem. Do zobaczenia we Wrocławiu!

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ