Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Wrocławia – żyjąca tradycja

Objawienie Pańskie to bardzo ważne święto w kościele katolickim. Dla nas jest radosnym i publicznym wyznaniem wiary, mówił podczas homilii bp Andrzej Siemieniewski – dlatego już po raz dziewiąty przejdziemy ulicami Wrocławia z trzema królami. Z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem.

Ważne, aby wszyscy, którzy go szukają, znaleźli, tak jak mędrcy ze wschodu, zauważył abp Józef Kupny, po przybyciu Orszaku do wrocławskiego Betlejem.

Prezydent Miasta Jacek Sutryk włączył się do publicznego wyznania wiary, a po oddaniu czci Świętej Rodzinie i Bożej Dziecinie przypomniał, że dzisiejszy dzień dla kościoła grecko-katolickiego i cerkwi prawosławnej jest również wielkim świętem i winniśmy towarzyszyć im naszą modlitwą.

Dziękujemy Bogu, że w kolejnym roku mogliśmy tak licznie maszerować ulicami naszego miasta i radośnie kolędować. Bardzo wam za to wszystkim dziękuje, że możemy tutaj być, bo ten Orszak to w istocie budowanie wspólnoty, która jest ważna, bo daje bezpieczeństwo i siłę.

Ja wam tej wspólnoty, siły, radości i miłości chciałbym życzyć na Rok 2019. Wszystkiego dobrego.

Na zakończenie uroczystości Objawienia Pańskiego odbył się koncert Reprezentacyjnego Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca Wrocław. Zespół od ponad 65 lat upowszechnia polską kulturę na wielu scenach świata. Dzisiaj  Zespół Wrocław, wspólnie z mieszkańcami miasta zaśpiewał tradycyjne kolędy i pastorałki.

PODZIEL SIĘ