Grupa 44 – Modlitwa o pokój [relacja z koncertu]

H. Krawczyk i J. Pawelski

Wojciech Rohatyn Popkiewicz opisuje świat i człowieka językiem literackim. Jego teksty, mówione czy wyśpiewane jednakowo uwznioślają, i zawsze wskazują na dobro najwyższe. „Wybaczcie im”, czy „Ballada o Podkamieniu” to utwory, które odnoszą się do okrucieństw wojennych ale też nieustannego nawracania i wzajemnej modlitwy.

foto R. Kwapisz

 

Wczorajszy koncert w Klubie Muzyki i Literatury Grupa 44 dedykowała chrześcijanom mordowanym na świecie. – Konflikt w Syrii przerodził się w wojnę domową i trwa już siedem lat (…) Nie ma bardziej prześladowanej religii niż wyznawcy Chrystusa. Co pięć minut na świecie ginie jeden z nich,Tak bardzo potrzeba modlitwy, ale przede wszystkim tej o pokój. Na całym świecie tlą się zarzewia większych i mniejszych konfliktów. Trwają wojny i giną tysiące ludzi. Na Bliskim Wschodzie ,w Azji i Afryce, 

– przypomniał Autor już na początku koncertu.

foto R Kwapisz

Nie ma Wrocławia bez Popkiewicza i nie ma Polski bez krzyża – tak dziękowała publiczność oczekując na złożenie autografu na płycie.

”Modlitwa o pokój” została wydana dzięki fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Vide & Crede. Teraz każdy z nas może włączyć się w realną pomoc, bowiem z każdej sprzedanej płyty część dochodu przeznaczona jest dla chrześcijan w Syrii.

Wojciech Rohatyn Popkiewicz jest autorem płyty pt. ”Modlitwa o pokój” a tytułowy utwór jest pierwszą i ostatnią kompozycją na nowej płycie. To fantastyczny pomysł, gdzie najpierw słyszymy Artystów a w ostatnim, trzynastym utworze piękną melorecytację tego samego tekstu ale już po angielsku.

Halina Krawczyk i Jan Pawelski są autorami grafiki tytułowej okładki płyty pt. Modlitwa o pokój.

Artykuł powstał dzięki wsparciu programu „Dolny Śląsk Pamięta” przez Fundację KGHM

PODZIEL SIĘ