Ukradł pompę insulinową narażając życie 4-letniego dziecka

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Policyjni wywiadowcy z komendy miejskiej we Wrocławiu, zatrzymali 21-latka podejrzanego o kradzież pompy insulinowej. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna urządzenie o wartości 15 tys. złotych zastawił w jednym z miejscowych lombardów, za kwotę 600 złotych. Działając w ten sposób przestępca naraził 4-letnią dziewczynkę na duże niebezpieczeństwo. Zatrzymany odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze po otrzymaniu informacji o kradzieży specjalistycznej pompy, od razu zajęli się sprawą, by wyjaśnić okoliczności tego przestępstwa i zatrzymać osoby podejrzane.

Okazało się, że ze skradzionej pompy insulinowej oraz glukometru, korzystała na co dzień 4-letnia dziewczynka. W wyniku podjętych działań, policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o to przestępstwo.
Mężczyzna podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że wykorzystując fakt znajomości z rodziną, będąc w mieszkaniu, zabrał z jednego z pokoi drogi sprzęt medyczny. Następnie, nie zastanawiając się nad konsekwencjami swojego zachowania, poszedł z nim do jednego z lombardów i zastawił za 600 złotych.

Chcąc wytłumaczyć swój czyn powiedział funkcjonariuszom, że zrobił to ponieważ potrzebował pieniędzy na spłatę długów.

Policjanci ustalili adres lombardu i pojechali tam niezwłocznie – niestety urządzenie zostało już sprzedane. Obecnie trwają czynności zmierzające do jego odzyskania.

Za kradzież mienia, 21-latkowi grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu

PODZIEL SIĘ