Powstała Koalicja Europejska, a w niej same sławy: Schetyna, Kopacz, Cimoszewicz, Sikorski, Marcinkiewicz…

fot. twitter.com/Platforma_org

Byli premierzy i ministrowie podpisali deklarację dotyczącą powołania tzw. Koalicji Europejskiej. Pod dokumentem podpisali się m.in. Ewa Kopacz, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Radosław Sikorski czy Kazimierz Marcinkiewicz.

– „Polska może być bezpieczna tylko w zjednoczonej Europie. Każda próba osłabienia naszych związków z Europą, wyprowadzania nas z UE jest nie tylko sprzeczna z polską racją stanu, lecz jest rozłożonym na raty politycznym samobójstwem” – To słowa Świętej Pamięci prezydenta Pawła Adamowicza, z 1 września 2017 roku na Westerplatte – mówił Grzegorz Schetyna.

– Jesteśmy tutaj dzisiaj i podpisujemy deklarację, apel do wszystkich – do partii politycznych, środowisk, samorządów, organizacji pozarządowych, Polek i Polaków, mówiąc o tym, jak ważny jest ten rok, jak ważne są wybory europejskie – podkreślał.
Głos zabrała Ewa Kopacz, światowej sławy specjalistka od paleontologii. – Powinniśmy wystawić bardzo mocną reprezentację w nadchodzących wyborach. Chcemy odbudować nasz autorytet, który w ostatnich latach przez rządzących był osłabiany. Chcemy pokazywać Polskę, jako kraj w pełni demokratyczny.

Źródło: twitter.com/telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ