15 lutego rusza usługa nowa usługa do rozliczania PIT 2018 – Twój e-PiT

podatki.jpg

Już od 15 lutego ruszy usługa Twój e-PiT. Na portalu podatki.gov.pl. znajdziemy gotowe zeznanie podatkowe. W tym roku usługa będzie dostępna tylko dla osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38.

Deklaracje za 2018 r. zostaną automatycznie i bezpłatnie przygotowane przez system na podstawie danych zgromadzonych przez skarbówkę.

W tym przypadku także możemy przeznaczyć jeden procent podatku na wybraną organizację pożytku publicznego.

O szczegółach mówi Anna Kocaj z Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

– Jeżeli podatnik będzie chciał przekazać 1 proc. na rzecz organizacji pożytku publicznego i numer KRS tej organizacji będzie taki, jak w roku ubiegłym, wówczas nie robi nic. Jeżeli natomiast będzie chciał przekazać na rzecz nowej organizacji użytku publicznego, wówczas będzie musiał dokonać zmian na stronie podatki.gov.pl – wskazuje Anna Kocaj.

Z roku na rok taką decyzję podejmuje coraz więcej osób. Wśród uprawnionych organizacji, które możemy wspomóc, jest m.in. Fundacja Nasza Przyszłość, która od lat pomaga w kształtowaniu charakterów dzieci i młodzieży.

Fundacja wspiera m.in. studentów WSKSiM. Wspólnie z Radiem Maryja i TV Trwam organizuje również warsztaty dziennikarskie dla młodzieży. Współfinansuje także produkcję filmów.

Dla większości podatników termin rozliczenia się z fiskusem mija 30 kwietnia.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ