To może być największe odkrycie tego stulecia! „W ciągu roku zaoferujemy kompletny lek na raka”

fot. pexels.com

O przełomowym odkryciu poinformował Dan Aridor, prezes firmy Accelerated Evolution Biotechnologies Ltd. AEBi to niewielka firma farmaceutyczna założona w ramach izraelskich inkubatorów technologicznych.

– Nasz lek na raka będzie wykazywał skuteczność już od pierwszego dnia, terapia będzie trwała kilka tygodni i nie będzie miała skutków ubocznych, lub będą one niewielkie. Będzie też tańsza niż inne terapie na dostępne na rynku – przekonuje Aridor.
Warto wspomnieć o tym, że na nowotwory choruje coraz więcej osób. Jak podaje Międzynarodowa Agencja ds. Badań nad Nowotworami, na skutki chorób nowotworowych umiera ponad 8 milionów osób rocznie. W Polsce rak zabija ponad 110 tysięcy osób. Nowotwory odpowiedzialne są za jeden na sześć zgonów na świecie. To druga najczęstsza przyczyna śmierci zaraz po chorobach układu krwionośnego.
– Nasze wyniki są zgodne i niepowtarzalne – dodaje Aridor twierdząc, iż nie są to obietnice bez pokrycia.

Lek nazwany jest MuTaTo lub toksyną wieloobiektową. Leczenie odbywać ma się za pomocą specjalnie opracowanych peptydów, które jednocześnie zatrzaskują się w wielu miejscach w komórce nowotworowej. Na skutek wiązań z wieloma miejscami komórka nie ma wystarczająco dużo czasu, by się zmutować i w ten sposób nowotwór ma być pokonany.

Źródło: Polskie Radio/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ