Grypa atakuje, coraz więcej zachorowań

szpital kliczny.jpg

W ostatnim tygodniu stycznia na grypę zachorowało ok. 230 tysięcy Polaków, odnotowano siedem zgonów. Zgodnie z informacją podaną przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego średnia dzienna zapadalność na grypę wynosi 7 na 100 mieszkańców.

W Polsce sezon wzmożonych zachorowań na grypę trwa od października do kwietnia następnego roku, przy czym szczyt zachorowań przypada między styczniem a marcem.

W województwie dolnośląskim zanotowano niemal 1500 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. We Wrocławiu obowiązuje zakaz odwiedzin w Szpitalach: przy ul. Borowskiej, Kamieńskiego i Weigla. Zmienione zostały zasady odwiedzin chorych w Dolnośląskim Centrum Onkologicznym – przy łóżku chorego może być tylko jedna osoba.

We Wrocławiu jest już 2400 przypadków grypy, w tym 39 typu AN1HN1 i 9 typu A, tzw. świńska grypa.

Bogusław Beck Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa wydał zakaz odwiedzin pacjentów przebywających w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym

W związku z potwierdzonymi przypadkami zachorowania na wirus grypy AH1N1 informujemy, że aby zachować wszelkie możliwe środki ostrożności, do odwołania wprowadzamy zakaz odwiedzin pacjentów na terenie całego szpitala przy ul. Borowskiej 213. Dodatkowo z uwagi na potwierdzone badaniami przypadki zachorowań  wstrzymujemy wszystkie planowe przyjęcia do Kliniki.

Dodatkowo z uwagi na potwierdzone badaniami przypadki zachorowań  wstrzymujemy wszystkie planowe przyjęcia do Kliniki Kardiologii oraz Kliniki Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej, o czym poinformujemy telefonicznie zainteresowane osoby. Pacjenci obu klinik w miarę możliwości będą wypisywani do domu. Osoby, które trafią do szpitala w ramach SOR, a wymagać będą hospitalizacji w Klinice Kardiologii lub Nefrologii będą przekierowane do innych placówek.

Personel szpitala zachowa szczególną czujność w identyfikacji pacjentów z objawami grypopodobnymi. Osoby, którzy mają zaplanowaną hospitalizację, a występują u nich objawy grypopodobne proszone są o kontakt z Kliniką, w której mają zaplanowaną hospitalizację i zmianę terminu planowego zabiegu.

PODZIEL SIĘ