Jeszcze w tym roku nowa linia autobusowa: Lipa Piotrowska – Oporów

autobusy 2.jpg
zdjęcie ilustracyjne

Zmiany w MPK jeszcze w tym roku. Będzie częściej i dalej, deklaruje Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa 143 z Lipy Piotrowskiej do pętli na Oporowie. Oprócz tego cztery linie zostaną przedłużone, a na trzech trasach zostaną wprowadzone dodatkowe kursy.

Nowa linia autobusowa Lipa Piotrowska – Oporów. Jesienią mieszkańcy Lipy Piotrowskiej będą mogli podróżować nową linią autobusową 143 do pętli tramwajowo – autobusowej na Oporowie (po drodze będzie możliwość przesiadki na węźle „Kwiska”). Będzie to kolejne połączenie Lipy Piotrowskiej z centrum miasta (linia 111 kursuje między ul. Kminkową a placem Grunwaldzkim).

Sześć linii autobusowych wydłuży kursy.

Autobusy linii 140, której trasa przebiega od Kwiskiej do Ślazowej. Od 1 kwietnia autobusy na tej trasie będą kursować w dni robocze co pół godziny przez cały dzień, a nie jak do tej pory tylko w godzinach szczytu.

Autobus linii 127, do Maślic, w III kwartale wydłużona zostanie linia do ul. Koziej.

Przedłużona zostanie linia 144. Autobusy mają kursować aż do przystanku Polanowice (po wybudowaniu pętli autobusowej). Dodatkowo również planowane jest skierowanie wybranych kursów linii 147 do ulicy Bierutowskiej.

Od 1 marca linia 110, do Jagodna, obecnie kurs Iwiny (Pętla) – Dworzec Główny (Stawowa) zostanie przedłużona do Galerii Dominikańskiej. Linia 145 wydłużona. Autobusy pojadą do Jagodna.

Pozostałe zmiany w komunikacji autobusowej:

– zwiększenie częstotliwości kursów na linii 114 miedzy Bieńkowicami a Galerią   Dominikańską (w szczycie do 7,5 minuty).

– 7 stycznia pomiędzy Swojczycami a placem Grunwaldzkim została uruchomiona dodatkowa linia 715, która kursuje w szczytach komunikacyjnych.

Jesienią będą nowe autobusy we Wrocławiu

W marcu MPK podpisze umowę z Mercedesem na dostarczenie 50 nowych autobusów. Dodatkowo w najbliższych tygodniach MPK ogłosi postępowanie przetargowe na wybór kolejnego podwykonawcy.

Poprawa komunikacyjna na Jagodnie

W koncepcji programu autobusowego zostały przedstawione propozycje wydłużenia oraz zwiększenia linii autobusowych na Jagodno (110,145). Dodatkowo:

Po zakończeniu przebudowy ul. Buforowa zyska zupełnie nową nawierzchnię. Powstanie fragment czteropasmowej drogi (od wiaduktu do skrzyżowania z Konduktorską), nowy wiadukt kolejowy pod cztery linie torowisk, rondo, a także rezerwa pod tramwaj do skrzyżowania z ul. Kajdasza.

PODZIEL SIĘ