Kamil Sipowicz szczerze o chorobie swojej żony. „Kora przeszła piekło, a ja z nią”

kora.jpg

Kora odeszła 28 lipca 2018 roku po ciężkiej chorobie. Do końca otaczali ją bliscy: mąż, synowie z rodzinami, przyjaciele. Tysiące fanów pożegnało wokalistkę podczas jej ostatniej drogi.

Kamil Sipowiczpostanowił opowiedzieć w bardzo szczerym wywiadzie o tym, jak sobie radzi po śmierci ukochanej. Artysta zdradził także, jak wyglądały ostatnie chwile Kory.

– Przerzut na mózg to jest koszmar, którego nie zrozumie nikt, kto nie miał z tym do czynienia. Kora przeszła piekło, a ja z nią. Był moment, gdy mówiła, że jest bardzo szczęśliwa, że wręcz wstydzi się tego, że jak jest szczęśliwa. A potem zaczynała się jazda w przeciwnym kierunku. Kazała nam zmieniać dywany z pokoju do pokoju, przenosić łóżka. Krzyczała, że wszystko jest źle. Równo, nierówno, góra, dół. Była w niezwykłym stanie pobudzenia. Wszystko, co możesz sobie wyobrazić najgorszego, to było – zdradza Kamil Sipowicz w rozmowie z „Newsweekiem”.

Mimo tych trudności mąż Kory nie zdecydował się oddać jej do hospicjum. Artystka skorzystała jednak z pomocy pielęgniarzy, którzy przyjeżdżali do niej do domu, podawali leki i byli na każde zawołanie.

– Przyszedł jednak moment, gdy zaczął się ból. Kora zaczęła strasznie krzyczeć. Nie mogłem się dodzwonić do hospicjum. Myślałem, że oszaleję. W końcu przyjechali, dali dożylnie relanium, bo jest skuteczniejsze od morfiny, odbarczyli, bo była zatruta moczem. W tej chorobie człowiek wszystkiego się uczy w biegu, na żywym, cierpiącym organizmie – wyznaje Kamil Sipowicz.

Źródło: „Newsweek”, party.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ