Sukces Natalii Nitek-Płażyńskiej! „Wygrałam z nazistą!”

Gdański sąd wydał dziś wyrok w cywilnym procesie niemieckiemu przedsiębiorcy z Dębogórza, który miał obrażać Polaków. Pozwała go była pracownica Natalia Nitek- Płażyńska. Hans G. miał mówić m.in., że „Polak to małpa, a najwyższe stadium rozwoju to Niemiec”, wyzywać pracowników od idiotów oraz grozić śmiercią. – Nazizm w Polsce nie ma prawa bytu – skomentowała Nitek- Płażyńska.

 

– Dziś o 13:00 w sądzie okręgowym w Gdańsku zostanie odczytany wyrok ws Hansa G., któremu wytoczyłam pozew. Określał sam siebie mianem nazisty, hitlerowca. Nawoływał do zabijania Polaków – informowała dziś Natalia Nitek- Płażyńska w mediach społecznościowych.

W końcu doczekaliśmy się zakończenia sprawy. Pani Natalia zwyciężyła!

– Nazizm w Polsce nie ma prawa bytu. Pamiętajmy, by walczyć o swoją godność, gdy ktoś ją depcze. Dziękuję Reducie Dobrego Imienia za wsparcie – napisała na Twitterze pani Natalia.

 

W procesie powódka zeznała, że niemiecki przedsiębiorca wielokrotnie ubliżał Polakom.

– Mówił o nas, że chętnie by nas rozstrzelał. Lubił naśladować strzelanie, czasem wpadał do pokoju i udawał, że do nas strzela. Często odwoływał się do Hitlera. Mówił mi, że szkoda, że Hitler nie dokończył swojego dzieła – mówiła Natalia Nitek- Płażyńska.

 

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ