15.6 C
Wrocław
Tyle w czasach Platformy zarabiał zatrzymany przez CBA były prezes Orlenu!

Tyle w czasach Platformy zarabiał zatrzymany przez CBA były prezes Orlenu!

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi zostały dziś (12 lutego 2019 roku) zatrzymane zostały trzy osoby z kierownictwa PKN Orlen S.A., w tym były prezes zarządu – Jacek K., w związku z podejrzeniem dopuszczenia się przez nich przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę PKN Orlen S.A.

Portal Niezależna.pl przypomina,  że w kwietniu ub. r. dotarła do dokumentów, z których wynika, że w Orlenie w czasie rządów Platformy Obywatelskiej do ówczesnego prezesa koncernu, Dariusza Jacka K. trafiły gigantyczne sumy pieniędzy.

Stawki wynagrodzeń członków zarządów spółek Skarbu Państwa wynikają z tzw. nowej ustawy kominowej. Liczba zatrudnionych w spółce osób, wysokość jej rocznego obrotu i suma aktywów spółki uzależniają wysokość wynagrodzenia członków jej zarządu – informuje Niezależna.

Jeżeli chodzi o Orlen, to ustawa przewiduje, że członkowie zarządu Koncernu mogą być wynagradzani stawką miesięczną wynoszącą między siedmio- a piętnastokrotnością średniej krajowej.

 Dariusz Jacek K. przez cztery lata – od 2012 do 2015 r.  zarobił na swoim stanowisku ponad 12 mln zł, a suma wynagrodzeń oraz premii dla wszystkich członków zarządu we wspomnianych latach wyniosła nieco ponad 47,5 mln zł – informowała wtedy niezależna.pl.
Znaczącą część wynagrodzenia ówczesnego prezesa PKN Orlen stanowiły premie.

źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ