Usługi w zakresie CNC

artykuł sponsorowany

Obróbka elementów metalowych w wielu zastosowaniach wymaga dużej precyzji i dokładności. Dawniej by uzyskać zadowalającą jakość konieczna była długotrwała obróbka na ręcznych maszynach, wykonywana przez bardzo doświadczonych rzemieślników, których nie łatwo było znaleźć i zatrudnić. Dziś, dzięki maszynom do obróbki CNC najwyższa precyzja jest dostępna od ręki.

Czym jest obróbka CNC

CNC to skrót od angielskiego zwrotu Computerized Numerical Control, oznaczającego komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Oznacza to, że maszyny do obróbki są programowane za pomocą komputera połączonego z mechanizmem obrabiarki, który za pomocą precyzyjnych sterowników hydraulicznych i silników krokowych steruje narzędziami i ramionami roboczymi urządzenia automatycznie obrabiając detale i części z dokładnością zadaną przez operatora na poziomie projektu wprowadzonego do pamięci obrabiarki. Obróbka CNC w nowoczesnych obrabiarkach dokonywana jest za pośrednictwem plików CAD w 3D.

Osiągane dokładności pracy obrabiarek CNC są o kilka poziomów wyższe niż te, które można osiągnąć na maszynach sterowanych ręcznie, nawet gdy obsługuje je wysokiej klasy rzemieślnik, dodatkowo obróbka taka trwa o wiele krócej. Zachowana jest także wyższa jakość, czyli powtarzalność detali. Po wprowadzeniu projektu, każdy z wyprodukowanych elementów będzie miał identyczne wymiary, niezależnie od czasu pracy i formy psychofizycznej operatora, która miała wpływ na dokładność wykonania w przypadku obróbki ręcznej.

Rodzaje obróbki CNC

Obecnie za pomocą obrabiarek CNC można wykonać bardzo wiele prac i elementów. Obróbka CNC jest szeroko stosowana we wszystkich gałęziach przemysłu i rzemiosła, do obróbki wielu materiałów metali, drewna, tworzyw sztucznych, kompozytów. Nasza firma zajmuje się obróbką CNC metali, przede wszystkim żelaznych, ale także aluminium i metali kolorowych, do podstawowych usług świadczonych przez naszą firmę należą:
– Toczenie CNC – obróbka elementów na skomputeryzowanych tokarkach (wykonywanie elementów w kształcie figur obrotowych, walców, stożków itd.)
– Frezowanie CNC – obróbka skrawaniem za pomocą frezów (obracających się narzędzi skrawających), pozwala uzyskać bardzo szeroki zakres kształtów i sposobów obróbki, metoda najbardziej uniwersalna.
– Wiercenie CNC – wykonywanie precyzyjnych otworów.
– Cięcie CNC – za pomocą lasera lub plazmy, pozwala na bardzo precyzyjne wycinanie blach i innych elementów metalowych.
– Gięcie i tłoczenie blach – kształtowanie blach.
– Spawanie CNC – łączenie metali poprzez stopienie jego krawędzi za pomocą łuku elektrycznego lub plazmy.

Wszystkie te metody pozwalają na tworzenie elementów maszyn, urządzeń i konstrukcji o bardzo skomplikowanych formach, z wysoką precyzją. Pozwala ona nawet na tworzenie detali których na konwencjonalnych maszynach nie dałoby się obrobić. Zamówienie elementów w naszej firmie pozwoli Państwu na realizację każdego projektu technicznego z gwarancją najwyższej jakości i precyzji wykonania. Jeżeli potrzebują Państwo jednej z wymienionych usług, zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów projektu i wykonania.

PODZIEL SIĘ