Jak studia MBA zwiększą twoją wiedzę?

Coraz częściej osoby, które myślą o rozwoju, chcą przede wszystkim poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Zależy im na zajęciach, które będą nastawione na praktykę. Studia MBA mogą być w takim przypadku świetnym wyborem.

Zdobywanie wiedzy to obecnie jeden z priorytetów

Studia wyższe na ogół mają charakter mocno teoretyczny. Oznacza to, że zajęcia prowadzone są głównie przez teoretyków, program nauczania jest przestarzały i nieprzystający do realiów rynku pracy, a absolwenci wielu kierunków nie są potem w stanie sprostać wymaganiom pracodawców. Zupełnie inaczej jest w przypadku studiów MBA. Osoby uczestniczące w programie MBA mogą liczyć na mnóstwo zajęć o charakterze praktycznym, a warsztaty i wykłady prowadzą zazwyczaj osoby mające duże doświadczenie w określonej branży. Dzięki temu absolwentom studiów MBA znacznie łatwiej odnaleźć się potem na rynku pracy – są do tego przygotowani dzięki nabytej wiedzy i umiejętnościom zdobytych w programie MBA.

Rozwój na studiach MBA

Studia MBA to dobry wybór dla osób, którym zależy na poszerzaniu swojej wiedzy i zdobywaniu nowych umiejętności. Oprócz niezbędnej dawki teorii prowadzący skupiają się raczej na praktycznych zagadnieniach i rozwiązywaniu rzeczywistych problemów, z którymi słuchacze spotykają się w pracy zawodowej. Dodatkowo biorą udział w różnego rodzaju symulacjach biznesowych i przygotowują projekty w grupach. Osoby aplikujące na studia MBA są zazwyczaj niezwykle ambitne, chcą awansować i rozwijać się w swojej branży – z tego względu słuchacze mogą uczyć się także od siebie nawzajem. Wymiana doświadczeń i networking są w obecnych czasach równie ważne, jak zdobywanie wiedzy przekazywanej przez ekspertów. A skoro o tym mowa – na studiach MBA wykładają głównie praktycy, którzy pracują już długo w swoich branżach i doskonale wiedzą, co przyda się ich słuchaczom. Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat studiów MBA mogą odwiedzić stronę https://www.studiamba.wsb.pl/, na której znajdą np. statystyki dotyczące zarobków absolwentów MBA czy opis poszczególnych programów.

PODZIEL SIĘ