MARSZ #STOP ACTA NIE DLA CENZURY INTERNETU 2

Foto udostępnione przez Ekipę Stop Acta 2

Unijna dyrektywa dotycząca praw autorskich zakłada filtrowanie wszystkich treści udostępnianych w sieci. Internauci piszą wprost, że chodzi o wycofanie You Tube’a z europejskiego rynku.  

Największe obawy wzbudzają artykuły 11 i 13 a „art. 13 w obecnej treści grozi uniemożliwieniem milionom ludzi – w tym twórcom wideo takim jak Wy, a także użytkownikom – przesyłania treści na platformy takie jak YouTube, pisze Susan Wojcicki, szefowa YouTube w liście otwartym skierowanym do internautów i twórców.

Dopóki nie było finalnego głosowania nad dyrektywą w PE ciągle mamy szansę, aby zatrzymać ACTA 2, mówią aktywiści z Ekipy StopACTA2

Tak, możemy to zrobić! Na szczęście nie jesteśmy sami, a naszą misję wspiera wiele organizacji, środowisk akademickich i technologicznych, specjalistów oraz artystów, którzy również sprzeciwiają się zagrażającej nam dyrektywie ACTA2 i stoją w tej walce po naszej stronie. Również liczba zwykłych obywateli Europy, którzy cenią wolność w Internecie i świadomie dołączają do naszego ruchu, stale rośnie.

Na stronie: https://www.stopacta2.org/repository znajdują się niezbędne informacje i odnośniki, także teksty źródłowe, petycje, oświadczenia oraz analizy ekspertów.

Link do naszej mapki, i macie wszystko aktualizowane na bieżąco: https://bit.do/stopacta2

 

PODZIEL SIĘ