Zalewska poinformowała, że nauczyciele, którzy protestowali, nie dostaną wynagrodzenia

artykuł sponsorowany

Mówię to oczywiście z dużą przykrością, bo dotyczy to nauczycieli: wynagrodzenie za czas strajku się po prostu nie należy – powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska podczas konferencji prasowej.

W poniedziałek rozpoczął się zorganizowany przez ZNP i FZZ strajk w szkołach. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej „Solidarności”. W strajku biorą też udział nauczyciele niezrzeszeni w żadnym ze związków.

Podczas przedpołudniowej konferencji minister Zalewska przypomniała, że za czas strajku nauczycielom nie przysługuje wynagrodzenie. – Odwołuję do informacji, opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, która jednoznacznie na ten temat się wypowiedziała. Mówię to oczywiście z dużą przykrością, bo dotyczy to nauczycieli: wynagrodzenie za czas strajku się po prostu nie należy – zaznaczyła minister.

Egzamin gimnazjalny rozpoczął się w środę o godzinie 9. Egzamin jest trzydniowy. W pierwszym dniu uczniowie III klas gimnazjalnych zdają egzamin z wiedzy humanistycznej: najpierw egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwo, następnie z języka polskiego.

Źródło: media/polsatnews.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ