Ewa Stankiewicz nie przebiera w słowach! „W muzułmańskiej Francji (…) płoną kościoły chrześcijan i będą płonąć”

islam-in-france.jpg
fot. youtube.com / zdjęcie ilustracyjne

W muzułmańskiej Francji – gdzie nie wolno badać statystyki populacji ze względu na wyznanie – płoną kościoły chrześcijan i będą płonąć”– pisze Ewa Stankiewicz na Twitterze. To już jedenasty kościół we Francji, który płonie od lutego br.

„W muzułmańskiej Francji – gdzie nie wolno badać statystyki populacji ze względu na wyznanie – płoną kościoły chrześcijan i będą płonąć. 11 płonących kościołów w ciągu 2 miesięcy? A mały Macrone jak struś wobec wielkich zagrożeń i jak lew w strzelaniu do bezbronnych ludzi na ulicy” – czytamy we wpisie na Twitterze dziennikarki Telewizji Republika.

Języki ognia i czarne kłęby dymu widać z daleka. Płonie dach kościoła, który jest światowej klasy zabytkiem znajdującym się w historycznym centrum Paryża. Okolica została ewakuowana. Na miejscu pracują zastępy straży pożarnej.

W średniowiecznej katedrze prowadzono renowację iglicy nad nawą główną celem uszczelnienia. Prace te wymagają ogromnego rusztowania, ponieważ konstrukcja wznosi się do 100 m wysokości. Według sieci społecznościowych mogło dojść do pożaru rusztowania.

Źródło: Twitter/ Ewa Stankiewicz/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ