Nowe informacje z Francji

Faktycznie jest to bardzo przykre wydarzenie, to smutny moment dla Francji. Notre Dame de Paris to katedra która była niegdyś symbolem chrześcijaństwa we Francji – powiedział w Telewizji Republika Zbigniew Stefanik, korespondent Telewizji Republika we Francji.

– Na tym etapie wiadomo prawie na pewno iż nie był to zamach terrorystyczny i takim znakiem jest fakt, że minęło ponad 2 godziny i francuska prokuratura nie wszczęła śledztwa, czyli można zakładać, że francuskie służby mają wystarczająco informacje, żeby nie wszczynać dochodzenia w kierunku zamachu terrorystycznego – powiedział Zbigniew Stefanikiem.

– Wiadomo że od kilku dni trwał remont dachu tej świątyni, więc czynności związane z tym remontem miały doprowadzić do tej tragedii. W tej chwili trwają działania związane z gaszeniem pożaru – relacjonował korespondent Telewizji Republika.

– Zdaje się, że na tym etapie prezydent Macron nie będzie zabierał głosu. Będzie obecny, żeby ocenić jak przebiegają działania służb. Trudno powiedzieć, jakie dokładnie były przyczyny tego pożaru – dodał.

– Faktycznie jest to bardzo przykre wydarzenie, to smutny moment dla Francji. Notre Dame de Paris to katedra która była niegdyś symbolem chrześcijaństwa we Francji – stwierdził Zbigniew Stefanik.

– Katedra jest symbolem nie tyko Paryża, ale symbolem Francji, obiektem który symbolizuje nie tylko chrześcijaństwo we Francji, ale i kulturę – powiedział.

– Pojawiały się takie głosy, że Katedra Notre Dame nie spełniała norm anty pożarowych. To jest informacja niepotwierdzona – podkreślił korespondent Telewizji Republika.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ