Zalewska: wszystkie egzaminy odbywają się bez jakichkolwiek zakłóceń

Zalewska.jpeg

– Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach odbywają się zgodnie z procedurami i zgodnie z prawem, bez jakichkolwiek zakłóceń – powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska na konferencji prasowej w poniedziałek, w pierwszym dniu egzaminu ósmoklasisty.

Uczniowie klas VIII szkół podstawowych w poniedziałek po godzinie 9. przystąpili do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. We wtorek uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki, a w środę będą mieli egzamin z matematyki. Poniedziałek jest jednocześnie ósmym dniem strajku nauczycieli.

– Za nami pierwszy egzamin z języka polskiego po ósmej klasie – powiedziała minister edukacji na konferencji w trakcie poniedziałkowego egzaminu.
Minister przekazała, że do egzaminu przystąpiło 377 tys. uczniów z blisko 13 tys. szkół podstawowych.

– Ten egzamin trochę różni się od egzaminu po gimnazjum. Deklarowaliśmy, że egzaminy i edukacja będą ograniczać testomanię, czyli jest sporo zadań otwartych, gdzie uczeń musi wykazać się m.in. umiejętnością pisania tekstu – mówiła Zalewska.
Minister oznajmiła, że we wszystkich szkołach egzamini odbyły się bez jakichkolwiek zakłóceń.

– Chcemy po pierwsze: pogratulować uczniom pierwszego dnia. (Po drugie) podziękować dyrektorom, nauczycielom, tym nauczycielom, którzy są przy swoich uczniach, wolontariuszom, kuratorom i wojewodom – powiedziała Zalewska.

Źródło: media, twitter/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ