Szybka paczka – jak tanio nadawać paczki kurierskie?

artykuł sponsorowany

Polacy wysyłają każdego dnia tysiące paczek, które docierają do każdego zakątka kraju. W 2015 liczba przesyłek kurierskich wyniosła 214,12 mln sztuk (źródło: opracowanie własne UKE). Szybka paczka kurierska jest popularna ze względu na szybkość dostarczania przesyłki, łatwość jej wysyłania, a także dbałość o dobry stan paczki. Dowiedz się, co zrobić, by wysyłka paczki była jak najmniej problematyczna.

 

1. Wysyłka paczki w Polsce i za granicę

2. Szybka paczka z odbiorem z domu nadawcy

3. Kurierzy Polska – mobilny manager paczek

4. Kurier i dostawa paczek do paczkomatu

 

Paczki kurierskie są z roku na rok coraz popularniejsze. Korzystają z nich zarówno osoby prywatne, jak i firmy oraz sklepy wysyłkowe. Dzięki firmom kurierskim po całym kraju rozwożone są niewielkie przesyłki oraz gabaryty, których dostarczenie pocztą było niemożliwe. Sprawdź, jak tanio i korzystanie wysyłać przesyłki kurierskie?

 

Wysyłka paczki w Polsce i za granicę

 

Wysyłka paczki w Polsce i za granicę jest możliwa z każdego zakątka kraju. Kurierzy dostarczają przesyłki o różnych rozmiarach, zawartości i wadze. Usługi realizowane przez kurierów w Polsce są dzięki temu elastyczne i dostosowane do potrzeb wielu różnych grup. Paczki są dostarczane nawet do niewielkich miejscowości na wchodzie kraju, jak i za granicę, do rodziny i znajomych, którzy przebywają na obczyźnie. Co ważne, przesyłki można wysyłać, płacąc za ich dostarczenie z góry lub wybierając przesyłkę za pobraniem.

 

Szybka paczka z odbiorem z domu nadawcy

 

Wysyłka paczki przez firmę kurierską jest możliwa nawet w sytuacji, gdy nadawca nie może dostarczyć przesyłki do placówki firmy zajmującej się przewozem paczek. Szybka paczka jest odbierana bezpośrednio z domu nadawcy bądź z siedziby firmy. Kurierzy Polska przyjeżdżają we wskazane miejsce, odbierają paczkę, a następnie zabierają ją do centrali, z której paczka jest przekazywana w dalszą trasę. Takie rozwiązanie sprawia, że nadawca oszczędza czas i może wysyłać bez problemu nawet duże i ciężkie towary, których dostarczenie bezpośrednio do firmy kurierskiej sprawiłoby mu sporo problemów.

 

Kurierzy Polska – mobilny manager paczek

 

Wysyłka paczki kurierem jest gwarancją, że nawet po wyruszeniu przesyłki w drogę będzie się miało kontrolę nad tym, co się z nią dzieje. Manager paczek jest prostą w obsłudze aplikacją, którą firma kurierska udostępnia swoim klientom – zarówno nadawcom, jak i odbiorcom paczek. Dzięki niej obie strony mają możliwość sprawdzania, na jakim etapie jest wysyłka towarów. Kurierzy Polska, którzy mają w swojej ofercie szybką paczkę, udostępniają manager paczek za darmo, dlatego każdy może z niego skorzystać, gdy tylko poda numer przesyłki. Śledzenie paczki ułatwiają wiadomości e-mail, w których znajduje się link z numerem przesyłki, odsyłający do odpowiedniej strony. Podobnie działa mobilny manager paczek, który pozwala śledzić przesyłkę na ekranie smartfona lub tabletu.

 

Kurier i dostawa paczek do paczkomatu

 

Paczkomaty zrewolucjonizowały rynek przesyłek kurierskich w Polsce. Dzięki nim wysyłka paczki jest nie tylko szybka, ale i wygodna dla odbiorcy. Paczkomat umożliwia odbiór paczki o każdej porze – zarówno w dzień, jak i w nocy, bez konieczności oczekiwania na kuriera lub proszenia sąsiadów o odbiór dostarczanych przez niego towarów. Co ważne, paczkomaty znajdują się obecnie nawet w mniejszych miejscowościach, dlatego korzystanie z nich nie jest już zarezerwowane wyłącznie dla mieszkańców dużych miast. Paczka w urządzeniu oczekuje na odbiór przez 3 dni, dzięki czemu ma się sporo czasu, by zabrać ją z bezpiecznej skrytki do domu.

 

PODZIEL SIĘ