Finanse województwa przyjęte

sejmik.jpg

Radni sejmiku dolnośląskiego przyjęli  sprawozdanie finansowe za 2018 rok oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za 2018 rok. Sprawozdanie przedstawiła skarbnik zarządu Elżbieta Berezowska, wykonanie budżetu natomiast Marszałek Cezary Przybylski.

W imieniu Klubu Koalicji Europejskiej wystąpił Marek Łapiński, który zaznaczył, iż opinia klubu jest pozytywna, chociaż niektóre inwestycje nie są realizowane zgodnie z harmonogramem. W przypadku sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu będziemy wspierać pana marszałka Przybylskiego. 27 radnych głosowało za przyjęciem sprawozdań, 5 wstrzymało się sie od głosu. Nie było głosów przeciwnych.

 

Radni sejmiku zapoznali się z „Informacją o stanie mienia Województwa Dolnośląskiego”.

– Publikacja dotyczy stanu na dzień 31 grudnia 2018 roku i dotyczy praw własności, praw majątkowych. Także zmianach w stanie mienia Województwa, jak zbycie i nabycie nieruchomości w tym udziały w spółkach. Informacja zawiera również dochody uzyskane przez województwo Dolnośląskie z tytułu wykonywania prawa własności i innych praw majątkowych praz z wykonywania posiadania wg stanu na 31 grudnia 218 roku.

PODZIEL SIĘ