2.1 C
Wrocław
Wreszcie koniec wygłupów. PO idzie samo do wyborów, czyli koniec opozycji totalnej...

Wreszcie koniec wygłupów. PO idzie samo do wyborów, czyli koniec opozycji totalnej bliski!

schetyna4.png
– Idziemy jako koalicja tych wszystkich, którzy podzielają nasz światopogląd – powiedział Grzegorz Schetyna. – Każdy wynik powyżej 38,5 proc. będzie dla mnie sukcesem – dodał. Czyli koniec opozycji totalnej bliski. Polska zasługuje na rządy prawa, a nie tych, którzy wyprowadzili z Polski miliardy za czasów Tuska i Kopacz.
– Znaleźliśmy nową formułę politycznej ekspresji. Chcemy koalicji demokratów i patriotów. Na naszych listach zmieszczą się wszyscy ci, którzy będą nam pomagać zmieniać Polskę – mówił Schetyna. Platforma chce, by na listach znalazło się miejsce dla społeczników, ekspertów i samorządowców.
– Zapraszamy do tej formuły, wszyscy się zmieszczą, ale formuła partyjna się zakończyła. Decyzja PSL kończy historię Koalicji Europejskiej – przekazał Schetyna. Lider PO podkreślał też, że istotne jest dla niego, by do Senatu nie iść przeciwko ludowcom.

Schetyna zapowiedział, że 26 lipca przedstawi listy wyborcze. – Program przedstawiłem w sobotę, to podstawa, wokół niego będziemy budować koalicję. Będziemy tam dodawać ważne rzeczy, które będą wynikać z obecnej pracy i głosu środowisk, które zapraszamy do Koalicji Obywatelskiej – powiedział szef Platformy.

– Nie ma alternatywy dla największej partii opozycyjnej w bloku, który ma pokonać PiS. Dlatego mówimy o szerokiej formule. Na tej płaszczyźnie będziemy budować nową polityczną jakość – zapewnia Schetyna. – Zależy nam na tym, by dotrzeć do Polek i Polaków, którzy mają dystans do polityki. To wielkie wyzwanie, które dziś podejmujemy – dodał.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przed kilkoma dniami ogłosił, że ludowcy idą do wyborów samodzielnie, jako PSL – Koalicja Polska. – PSL ogłosił swoje stanowisko. Chce startować jako lista PSL. Z tego punktu widzenia budowanie koalicji staje się coraz trudniejsze, jeśli nie niemożliwe. (…) Niestety dziś PSL zostawia za sobą projekt szerokiej zjednoczonej opozycji i wybiera drogę samodzielną. Jestem przekonany, że zwyciężył w PSL nurt współpracy z PiS – oceniał Mariusz Witczak (PO).

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ