Jest 500+ dla niepełnosprawnych, ale dla Scheuring-Wielgus to za mało. Posłanka sprzecza się z Kuchcińskim. „Domagam się przeprosin”

fot. twitter

Sejm uchwalił w piątek ustawę, która zakłada przyznanie świadczenia uzupełniającego w kwocie 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji. Sejm przyjął poprawkę PO-KO dotyczącą zasad uprawniających do świadczenia. Ustawa trafi teraz do prac w Senacie. Przed głosowaniem odbyła się gorąca dyskusja na temat projektu. W swoim wystąpieniu Scheuring-Wielgus domaga się ze strony rządu… przeprosin osób niepełnosprawnych.

 

Pani minister, dobrze się panią słucha, ale podczas tej debaty nad tym projektem, nie padło ani razu, czy na komisji, czy tutaj na czytaniach, słowo „przepraszam”. „Przepraszam” za wszystkie karygodne słowa, które padły ze strony polityków PiS-u w stosunku do osób, które protestowały w Sejmie

—powiedziała posłanka po czym zaczęła wymieniać wszystkie kontrowersyjne według jej wypowiedzi polityków PiS.

Na uwagę marszałka Sejmu, że posłanka powinna odnosić się do projektu ustawy, Scheuring-Wielgus odpowiedziała, że właśnie to robi.

Pani wystąpienie nie jest pytaniem dot. projektu ustawy

—zwrócił uwagę Kuchciński.

Domagam się, abyście wszyscy tutaj, jak jeden mąż, przeprosili protestujących

—zakończyła była posłanka Nowoczesnej.

Pani Joannie Scheuring-Wielgus nie poszło z Nowoczesną, nie poszło z Teraz!, nie poszło w eurowyborach z Wiosną, więc najwidoczniej postanowiła powrócić do swoich awanturniczych wystąpień. Czy to pozwoli znaleźć się jej w Sejmie w następnej kadencji?

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ