Kredyty wakacyjne na remont, nie na wyjazd

artykuł sponsorowany

77 proc. bankowców biorących udział w badaniu Związku Banków Polskich wskazuje, że kredyty zaciągane przez Polaków w okresie wakacyjnym mają na celu przede wszystkim sfinansowanie remontu domu lub mieszkania.

Wspólny urlop z dziećmi to drugi podawany przez ankietowanych cel poszukiwania przez klientów dodatkowego finansowania w okresie letnim. Bankowcy potwierdzają także, że czas urlopu i towarzysząca mu beztroska sprzyjają roztargnieniu – ponad 40 proc. pytanych podkreśla, że w okresie letnim częściej niż kiedykolwiek indziej zastrzegamy karty płatnicze i dowody osobiste.

Urlop w domu przy remoncie

Z przeprowadzonego w czerwcu br. przez Związek Banków Polskich badania, w którym zapytano bankowców, jakie cele wskazują ich klienci zaciągający kredyty w okresie wakacyjnym wynika, że podstawowym celem nie jest wyjazd na urlop, ale remont mieszkania (77 proc. odpowiedzi).

Na drugim i trzecim miejscu znalazły się wyjazdy z dziećmi oraz wczasy rodzinne – wskazało odpowiednio 40 proc. i 27 proc. pytanych. Wydatki weselne to jeden z głównych powodów wzięcia kredytu wskazany przez 15 proc. ankietowanych, a jeszcze rzadziej powodem jest zakup sprzętu RTV/AGD (8 proc. wskazań).

Kredyt chętnie, ale najlepiej nie za duży

Polacy w realizacji planów wakacyjnych chętnie posiłkują się kredytem – taką opinię potwierdza blisko 65 proc. pytanych o to bankowców. Jedynie co trzeci z nich wskazuje, iż wakacyjne cele realizowane są z własnych oszczędności. Jak podkreśla ponad 81% badanych przeciętna kwota kredytu nie przekracza 5000 zł, a 20 proc. wskazuje, że jest to kwota poniżej 2000 zł. Jedynie co dziesiąty pytany wskazuje, iż przeciętna wartość kredytu zaciągniętego na cele wypoczynkowe przekracza 5000 zł.

Źródło: ZBP, / gazeta Obywatelska

 

PODZIEL SIĘ