„Przystanek Niepodległość to wydarzenie patriotyczno-kulturalne. Ale to przede wszystkim ludzie

Gośćmi red. Doroty Kani w programie „Dziennikarski poker” na antenie Telewizji Republika byli Wojciech Korkuć oraz Krystyna Śliwińska, Przystanek Niepodległość. Przypominamy, że w najbliższy weekend w Polanicy Zdrój odbędzie się V „Przystanek Niepodległość”

– To wydarzenie patriotyczno-kulturowe, które powstało w trosce o Polskę – wyjaśniła Śliwińska.

– Na Przystanku Niepodległość wysiadają wszyscy ludzie, dla których niepodległość to wszystko co najważniejsze. (…) W tym roku pierwszy dzień jest poświęcony JPII – ten dzień opatrzyliśmy hasłem „Wtedy wszystko się zaczęło” – relacjonowała Śliwińska.

Dziękuję Telewizji Republika, która jest z nami od samego początku i nas wspiera. To wsparcie medialne jest wyjątkowe. To są bezpośrednie transmisje i wiele relacji w mediach. To są głębokie przyjaźnie z wieloma dziennikarzami – nadmieniła. Dodała, że początki były bardzo trudne.

– To już piąta edycja! (…) Wystarczy upór i zawzięcie. Podziwiam Krystynę Śliwińską za wytrwałość. Ja wiem jaka to jest skala pracy i inwencji. Poziom jaki Krysia sobie stawia jest imponująco wysoki – mówił z kolei Wojciech Korkuć.

– Niepodległość jest związana z Piłsudskim i nawiązujemy do tej postaci zarówno od warstwy literackiej, jak i plastycznej. Tak się umówiliśmy, aby było to spójne i konsekwentne – tłumaczył.

 

„Przystanek Niepodległość to wydarzenie patriotyczno-kulturalne. Ale to przede wszystkim ludzie. To my.

Jesteśmy posmoleńskimi dziećmi. Od tamtego strasznego kwietniowego poranka, kiedy świat obiegła informacja o katastrofie samolotu, o śmierci Polskiego Prezydenta i Elity Polskiego Narodu, kiedy po raz drugi, tam, nad tą Katyńską Ziemią, gdzie ciągle jeszcze z drzew kapie krwawa rosa, pękło niebo i pękło polskie serce – nie jesteśmy już ci sami…ani tacy sami…

Jesteśmy dziećmi i wnukami Powstańców, Żołnierzy Wyklętych, bohaterów Solidarności. Ich geny są w nas.

Jesteśmy uczniami świętego Jana Pawła II, błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. W sercach mamy wyryte „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Upominamy się o Prawdę. Kochamy polską historię, tradycję, kulturę.

Kto chce, niech do nas dołączy. Chodźcie z nami! Tu jest Polska!” – piszą inicjatorzy akcji.

źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ