Krystyna Śliwińska: Musimy modlić się za tych wszystkich, którzy krzyż bezczeszczą, którzy nie mają świadomości, iż Polska zawsze była pod krzyżem i zawsze krzyż jej towarzyszył

W Polanicy-Zdroju zakończyło się patriotyczno-kulturalne wydarzenie Przystanek Niepodległość. Termin zbiegł się z innym, Polska pod Krzyżem, zorganizowanym przez Fundację Solo Dios Basta na lotnisku w Kruszynie, gdzie Polacy z kraju i zagranicy stanęli pod krzyżem i modlili się o świętość kapłanów, polskie rodziny i ojczyznę.

Przystanek Niepodległość włączył się w ogólnonarodową akcję modlitewną .Sala Teatru Zdrojowego w Polanicy-Zdroju stanęła, jak cała Polska, pod krzyżem. Modlitwę prowadził o. Zdzisław Świniarski. Na stronie przystanekniepodleglosc.pl i w mediach społecznościowych pojawiają się pierwsze relacje z tego wydarzenia.

O tym, co łączyło Przystanek Niepodległość i Polskę pod Krzyżem mówi pomysłodawczyni i organizatorka Krystyna Śliwińska.

Przystanek Niepodległość, to wydarzenie patriotyczne. Modlitwa pod krzyżem we Włocławku, jak nasza była także wydarzeniem modlitewnym i patriotycznym. Święty Jan Paweł II mówił – Ojczyzna to wasza matka a zatem inspiracja, jaka przyświecała organizatorom tamtego wydarzenia w naszym przypadku była taka sama. Jeżeli Polska się modli pod krzyżem, modli się w intencji ojczyzny, to na Przystanku Niepodległość, nie mogło tej modlitwy zabraknąć. Dzięki TV Republika mogliśmy się połączyć z lotniskiem w Kruszynie, i modlić się razem z Polakami z kraju i zagranicy o świętość naszej ojczyzny.

Pamiętamy, co mówił Ojciec Święty: Brońcie krzyża, a to jak w tej chwili krzyż jest atakowany i plugawiony, tym bardziej zobowiązuje nas, katolików, do tego, by modlić się za tych wszystkich, którzy krzyż bezczeszczą, którzy nie mają świadomości, iż Polska zawsze była pod krzyżem i zawsze krzyż – od początku państwa polskiego, od 966 roku – naszej ojczyźnie towarzyszył. Bowiem „tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską a Polak Polakiem”.

Na sztandarach wypisane mieli nasi Ojcowie od zawsze: Bóg Honor Ojczyzna.. To zobowiązuje.

 

PODZIEL SIĘ