SZOK! 9-latek oskarżony o zabójstwo

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr
Dziewięcioletni chłopiec z Illinois usłyszał 5 zarzutów dotyczących umyślnego spowodowania śmierci. Sąd uważa, że młody Amerykanin świadomie podpalił dom kempingowy w pobliżu wioski Goodfield, w wyniku czego zginęło troje małych dzieci i dwójka dorosłych.
Reklama

9-latek został oskarżony o pięciokrotne zabójstwo. Zarzuty karne zostały wytoczone chłopcu sześć miesięcy po podpaleniu, którego miał dokonać 6 kwietnia 2019 roku. Adwokat hrabstwa Woodford Greg Minger nie ujawnił szczegółów dotyczących podejrzanego, w tym jego ewentualnego związku z ofiarami.

– To była trudna decyzja. To tragedia, bo oskarża się bardzo młodą osobę o jedno z najpoważniejszych przestępstw, jakie istnieją. Myślę jednak, że ostatecznie należało to zrobić – powiedział Minger.

 

Czy chcesz otrzymać voucher na wakacje marzeń?

Przebieg może być bardzo skomplikowany. Głównym zadaniem prokuratorów będzie udowodnienie, że dziecko podczas podpalenia działało z zamiarem popełnienia zabójstwa. Jeśli 9-latek zostanie skazany, może otrzymać karę w zawieszeniu wynoszącą minimum 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Telewizja Republika
PODZIEL SIĘ