Oława – mężczyzna chciał skoczyć z mostu

fot. GDDKiA

Dzięki szybkiej interwencji asp. szt. Mieczysława Wilczko i asp. Wioletty Polerowicz , dzielnicowych z oławskiej komendy, 28-letni mężczyzna uniknął tragedii. Usiłował on odebrać sobie życie. Policjanci niemal w ostatniej chwili chwycili go, stojącego za barierką mostu. Mężczyzna miał na szyi pętlę przywiązaną do barierki i był w pozycji gotowości do skoku. Trafił pod opieką lekarzy.

Oławscy policjanci zostali wezwani na interwencję. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny stojącego za barierką mostu na rzece Oławce. Włączając sygnały świetlne, aby nie spłoszyć dźwiękiem desperata, policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Tam zastali stojącego na moście za barierką  młodego mężczyznę z pętlą na szyi, przymocowaną do barierki. Mężczyzna miał założone słuchawki. Policjanci  z zaskoczenia skutecznie go obezwładnili. Funkcjonariusze dosłownie przeciągnęli go zza barierki na swoją stronę, zapobiegając próbie samobójczej 28-latka. Po obezwładnieniu mężczyzny, dzielnicowi pilnowali go do przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego. Jak się okazało był trzeźwy. Wstępne ustalenia na miejscu mogą wskazywać, że to problemy rodzinne spowodowały takie zachowanie 28-latka.

Tylko dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów, nie doszło do tragedii i mieszkańcowi Oławy nic się nie stało.

Źródło: KPP Oława

 

PODZIEL SIĘ