Fogiel w RMF24: grając w podobny sposób jak nasi konkurenci, mielibyśmy dodatkowego senatora, mielibyśmy wtedy remis, byłby klincz i zupełnie inna rozmowa

fot: youtube.com
Ze wszystkich naszych analiz wynika, że mamy samodzielną większość sejmową” – ogłosił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. „Lider Platformy Obywatelskiej – z tego, co wiem – nie dzwonił jeszcze z gratulacjami” – ujawnił, a dopytywany przez Marcina Zaborskiego, czy którykolwiek z liderów opozycji zadzwonił do Jarosława Kaczyńskiego bądź Mateusza Morawieckiego z gratulacjami, odparł: „Nic mi na ten temat nie wiadomo”.

„My uważamy, że w polityce ważne są wartości – nasi konkurenci uważają, że niekoniecznie. W związku z tym np. nie wystawiliśmy jako kandydata na senatora naszego senatora poprzedniej kadencji pana Bonkowskiego, bo wielokrotnie zasadniczo nie zgadzaliśmy się z tym, co mówił czy z jego postępowaniem. Dodajmy, że nie miał żadnych zarzutów natury prawnej. (…) Nasi konkurenci będą posiłkować się głosami pana Gawłowskiego – z zarzutami prokuratorskimi, pana Kwiatkowskiego – z zarzutami prokuratorskimi” – mówił Radosław Fogiel.

„Jeżeli taki jest układ sił w izbie wyższej, to my to przyjmujemy. Zaznaczamy jedynie, że grając w podobny sposób jak nasi konkurenci, mielibyśmy dodatkowego senatora, mielibyśmy wtedy remis, byłby klincz i byłaby zupełnie inna rozmowa” – podkreślił.

 

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ