KORNEL JESTEŚ TU

W piątek 9 listopada, w przededniu 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu odbyła się wieczornica poświęcona zmarłemu niedawno legendarnemu przywódcy Solidarności Walczącej – KORNELOWI MORAWIECKIEMU.

Było trochę wspomnień, Artura Adamskiego – autora wywiadu rzeki z Kornelem Morawiecki pt. „KORNEL MORAWIECKI – autobiografia” oraz wcześniejszej publikacji o Kornelu Morawieckim pt. „ Kornel” oraz zgromadzonych na sali znajomych i przyjaciół Kornela.

Poza wspomnieniami i pytaniami z sali, duet Wojtek Popkiewicz i Władek Kwaśnicki zagrali Kornelowi, aby gdzieś tam daleko, gdzie jest teraz usłyszał nas. Muzycy zaprezentowali m.in. nowy utwór Wojtka Popkiewicza pt. „Pożegnanie ojczyzny”, która stawia wiele ważkich pytań o Polskę. Po skończonym spotkaniu, wszyscy zebrani  poszli złożyć kwiaty i zapalić znicze na Rondzie Solidarności Walczącej przy pl. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Tak wraz z Kornelem zainaugurowaliśmy Święto Niepodległości we Wrocławiu.

M.P

zdjęcie: Tomasz Białaszczyk

PODZIEL SIĘ