Wracają zapowiadane połączenia kolejowe

wdolnymslasku.com

Województwo dolnośląskie od czwartku jest właścicielem kolejnych tras kolejowych, które przejęło od PKP. Po remontach i rewitalizacji sześciu linii, tj. niemal 100 km odcinków, pasażerowie szybciej przemieszczą się z peryferii do Wrocławia. Docelowo będzie 20 tras o długości ponad 400 km.

Chodzi o to aby na Dolny Śląsk wróciła kolej, mówił marszałek Cezary Przybylski.Wpłynie na rozwój gospodarczy regionu, rozwój ruchu turystycznego. Takie są oczekiwania mieszkańców i my je spełnimy.

Zostaną odtworzone połączenia na liniach: Jerzmanice Zdrój–Lwówek Śl., Wałbrzych Szczawienko-Boguszów Gorce, Kobierzyce-Piława Górna, Chojnów-Rokitki, Srebrna Góra – Bielawa, Kondratowice – Łagiewniki. Samorząd województwa dolnośląskiego sfinansuje modernizacjwe

Na tej samej zasadzie przejęta siedem miesięcy temu przez samorząd województwa dolnośląskiego linia Bielawa-Dzierżoniów już za dwa tygodnie – po 40 latach – zostanie udostępniona pasażerom. To jest tempo rzadko spotykane, zauważył Tymoteusz Myrda członek zarządu województwa dolnośląskiego. – Mieliśmy 36 km linii kolejowych, teraz mamy 100 km.

Dzisiaj Tymoteusz Myrda mówi o sukcesie Kolei Dolnośląskich.

1,39 mln pasażerów, takiego miesiąca nie było jeszcze nigdy w całej historii Kolei Dolnośląskich! Stale rosnąca liczba pasażerów jest efektem dostosowania oferty przewozowej do oczekiwań mieszkańców i uruchomienia nowych połączeń.

PODZIEL SIĘ