Mając prawie 3,7 promila w organizmie opiekowała się rocznym dzieckiem

Pijana matka opiekowała się swoim rocznym dzieckiem. Policję zawiadomił kurator sądowy, który w ramach sprawowanego nadzoru udał się do mieszkania wałbrzyszanki. W trakcie interwencji na miejscu pojawił się ojciec małoletniego – również pijany. O dalszym losie rodziców zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o efekcie wizyty jaką złożył kurator sądowy w mieszkaniu jednej z podopiecznych. W jej trakcie nabrał podejrzeń, że kobieta opiekująca się rocznym dzieckiem jest pod wpływem alkoholu. Okazało się, że miał rację. Wezwany na miejsce policyjny patrol potwierdził przypuszczenia zgłaszającego. 40-letnia mieszkanka Wałbrzycha miała w organizmie prawie 3,7 promila alkoholu. W trakcie interwencji w mieszkaniu pojawił się 52-letni ojciec dziecka. Niestety on też był kompletnie pijany. Mając prawie 3,6 promila nie był w stanie sprawować opieki rodzicielskiej.

O sytuacji poinformowany został pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu oraz pogotowie ratunkowe, które celem konsultacji przewiozło dziecko do szpitala. O dalszym losie nieodpowiedzialnych rodziców zdecyduje teraz sąd rodzinny.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu

PODZIEL SIĘ