Usiłował wysadzić dom

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Policjanci z powiatu lwóweckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o niezastosowanie się do orzeczonego wyroku sądowego, dotyczącego zakazu kontaktowania i zbliżania się do innej osoby. Sprawca wszedł do mieszkania pokrzywdzonej zmieniając ustawienia pieca centralnego ogrzewania i zakręcił zawór dopływu gorącej wody do zbiornika wody użytkowej grożąc spowodowaniem wybuchu i wysadzeniem domu.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali 31 – letniego mieszkańca Mirska, który nie stosując się do orzeczonego wyrokiem Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim zakazu kontaktowania i zbliżania się przez okres 2 lat, wszedł do mieszkania pokrzywdzonej tym samym zbliżając się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów.

Sprawca zmienił także w domu pokrzywdzonej ustawienia sterownika pieca centralnego ogrzewania i zakręcił zawór dopływu gorącej wody do zbiornika wody użytkowej grożąc spowodowaniem wybuchu i wysadzeniem domu. Dodatkowo mężczyzna dopuścił się tych czynów będąc uprzednio skazanym prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim.

Po zebraniu materiałów dowodowych przez policjantów, prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim z wnioskiem o tymczasowy 3 – miesięczny, a sąd po zapoznaniu z aktami sprawy przychylił się do tego wniosku. Mężczyzna został osadzony w areszcie śledczym.

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim

PODZIEL SIĘ