Marszałek Grodzki w tarapatach. Jest śledztwo dotyczące korupcji

Jest śledztwo dotyczące korupcji w szpitalu Szczecin-Zdunowo w okresie, kiedy dyrektorem placówki był profesor Tomasz Grodzki – obecny Marszałek Senatu. Prokuratura bada także kilka innych wątków korupcyjnych w szpitalu Szczecin-Zdunowo.

Postępowanie zostało wszczęte po zawiadomieniu i dotyczy zdarzenia z 2009 roku – poinformował Radio Szczecin Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

– Mogę potwierdzić, ze w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie zostało wszczęte śledztwo dotyczące zachowań o charakterze korupcyjnym. Jednakże z uwagi na dobro postępowania mogę jedynie powiedzieć, że chodzi o zdarzenie z 2009 roku – mówił Marcin Lorenc.

Prokuratura bada także kilka innych wątków korupcyjnych w szpitalu Szczecin-Zdunowo. Jednym z nich jest jest sprawa domniemanego przyjęcia „na fundację” 500 dolarów od profesor Agnieszki Popieli za operację jej matki – czego miał domagać się profesor Tomasz Grodzki.

– Śledztwo jest na początkowym etapie. Jego zakres może się zwiększyć, jeżeli w jego toku zostaną ujawnione inne watki – powiedział Marcin Lorenc.

Kwalifikacja prawna przyjętego śledztwa obejmuje artykuł 228 kodeksu karnego, zagrożony karą do 10 lat więzienia.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ