Biskup Andrzej Siemieniewski i prezydent Jacek Sutryk razem z mieszkańcami Wrocławia świętowali dzisiaj Objawienie Pańskie

MP Dary i pokłon Trzech Króli

„Cuda, cuda ogłaszają”, to hasło 10. edycji Orszaku Trzech Króli. Z roku na rok jest nas coraz więcej, zauważył bp Andrzej – a najważniejsze to podnieść się i iść.

Mędrcy ze Wschodu, którzy przybywają dzisiaj do Betlejem są tymi, którzy idą za światłem. Każdy z nas musi dojrzeć światło i każdy z nas musi za nim podążać. Wędrówka mędrców, tak samo jak wędrówka każdego człowieka – na spotkanie z Jezusem – to odpowiedź na wezwanie. Trzeba zobaczyć gwiazdę i podążać za nią, oddać pokłon Dzięciątku Jezus i złożyć pokłon.

Zanim Trzej Królowie i barwny korowód wyruszył z Ostrowa Tumskiego, Prezydent Miasta wystąpił z przesłaniem do zgromadzonych tłumnie wrocławian.  – Aby spotkać nowo narodzonego Chrystusa trzeba wyruszyć w drogę i my w tę drogę  wspólnie wyruszyliśmy.

Życzę wam wszystkim, życzę nam wszystkim abyśmy narodzonego Chrystusa na końcu tej drogi znaleźli ale, żebyśmy po drodze nie \gubili tego co ważne podczas wspólnego wędrowania. Abysmy byli wobec siebie życzliwi, abyśmy wzajemnie się wspierali. Tego wszystkiego życzę wam  na cały Nowy Rok. Dzisiaj, zgodnie z kalendarzem juliańskim nasi sąsiedzi, grekokatolicy i prawosławni zaczynają święta. Złóżmy im życzenia i pamiętajmy także o nich. Wszystkiego dobrego, dużo radości i pokoju.

Wrocławskie Zespoły Caritas kwestowali podczas jasełek. Datki konieczne są na remont i wyposażenie jadłodajni dla ubogich ale też na „Misję Zupa” – interwencyjną pomoc dla tych, którzy nie mogą przyjść do jadłodajni. Na zakończenie jasełek wystąpiła Arka Noego.

PODZIEL SIĘ