Zarzut usiłowania zabójstwa dwóch funkcjonariuszy policji

fot: youtube

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Stare-Miasto prowadzi śledztwo dotyczące usiłowania zabójstwa dwóch funkcjonariuszy policji przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu – siekiery oraz zniszczenia mienia. Zdarzenie miało miejsce w dniu 08 stycznia 2020 roku w jednym z budynków przy ul. Kościuszki we Wrocławiu.

Funkcjonariusze policji zostali wezwani na miejsce zdarzenia w związku z agresywnym zachowaniem mężczyzny, który miał się przemieszczać z siekierą. Na miejscu okazało się, że zniszczył drzwi do jednego z mieszkań. Wobec napastnika, ze względu na jego agresywne zachowanie, funkcjonariusze policji użyli broni palnej.

Mężczyzna podejrzewany o dokonanie przestępstw został przewieziony do szpitala, a w dniu 10 stycznia 2020 roku, po ustaleniu, że mogą zostać wykonane z jego udziałem czynności procesowe, zostały ogłoszone względem niego zarzuty popełnienia przestępstw: usiłowania zabójstwa, stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej, czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego oraz uszkodzenia mienia.

W dniu 10 stycznia 2020 roku został skierowany wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego Jarosława B., który zostanie rozpoznany przez Sąd.

Podejrzanemu, za zarzucane czyny, może grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa na chwilą obecną nie można udzielić innych informacji dotyczących tego zdarzenia.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu

Maciej Zagożdżon

PODZIEL SIĘ