Sędzia Górny, który protestował razem z Piniorem nie zostanie odsunięty od jego sprawy

Sędzia, który prowadzi proces Józefa Piniora i uczestniczył wraz z nim w proteście w obronie sędziego Pawła Juszczyszyna, nie zostanie wyłączony z orzekania w sprawie przeciwko byłemu senatorowi Platformy Obywatelskiej- informuje TVP.

Mowa o Marku Górnym, który w grudniu ubiegłego roku uczestniczył w jednym z protestów przeciwko cofnięciu delegacji do Sądu Okręgowego w Olsztynie sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi. Rozpoznając jedną ze spraw, Juszczyszyn zażądał od Kancelarii Sejmu list poparcia dla kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

Sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia, Marek Górny, który prowadzi sprawę byłego senatora Platformy Obywatelskiej, Józefa Piniora (na polityku ciążą zarzuty korupcyjne), brał udział – razem z Piniorem – w proteście we Wrocławiu. Na fotografii z tego wydarzenia obok sędziego widać również senatora PO, Bogdana Zdrojewskiego.

„We wniosku o wyłączenie prokurator wskazał, że udział sędziego w proteście mającym wymiar polityczny, z udziałem oskarżonego, co do którego ma zapaść wyrok, budzi zastrzeżenia i rodzi uzasadnione podejrzenie, co do braku jego obiektywizmu” -powiedziała Prokuratura Krajowa w rozmowie z TVP Info. Prokurator wnioskował o wyłączenie sędziego Górnego z procesu byłego polityka.

Wrocławski Sąd Rejonowy nie przychylił się jednak do tego wniosku. Sędzia będzie nadal prowadził proces Józefa Piniora.

Źródło: TVP Info/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ