Putin znów straszy! Komu chce „zamknąć ohydne usta”?

wputin.jpg
Jak donoszą media, były funkcjonariusz KGB, a obecnie prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin odgrażał się w Petersburgu, że „zamknie ohydne usta” tym, którzy przeinaczają historię.

Pytanie, kogo miał na myśli, gdyż w przeinaczaniu historii od lat przoduje Federacja Rosyjska, co nasiliło się w ostatnim czasie w odniesieniu do Polski.

– Zamkniemy ohydne usta, otwierane przez niektórych działaczy za granicą po to, by osiągnąć chwilowe polityczne cele, zamkniemy je prawdziwą gruntowną informacją- stwierdził rosyjski przywódca na spotkaniu z weteranami i przedstawicielami organizacji patriotycznych w Petersburgu.

Putin wypowiedział te słowa, ogłaszając otwarcie centrum archiwalnych dokumentów dotyczących II wojny światowej.

W rosyjskich mediach pojawiło się również nagranie, gdzie z ust prezydenta Rosji padła podobna wypowiedź:
– Obowiązkowo utworzymy centrum dokumentów archiwalnych, materiałów filmowych i zdjęciowych. I zamkniemy usta tym, którzy próbują przeinaczyć historię, ukazać ją w fałszywym świetle i umniejszyć rolę naszych ojców i dziadów, naszych bohaterów, którzy ginęli, broniąc swojej ojczyzny i praktycznie całego świata przed brunatną zarazą, przed nazizmem-mówił Władimir Putin.

Według relacji mediów, rosyjski przywódca jako przykład dbałości o pamięć historyczną wskazał Izrael, który „ani na sekundę nie pozwala zapomnieć o Holokauście”.

Źródło: Niezależna, media/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ