IMGW ostrzega przed marznącym deszczem

print skrn, yt
Jak informuje IMGW, w niedzielę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, we wschodniej połowie kraju i na południu, może padać deszcz i deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. Uwaga na marznące deszcze i gołoledź.

Jak informuje IMGW, od Wysp Brytyjskich przez Europę Centralną po Ukrainę pogodę kształtują wyże. Jedynie północny wschód oraz południe kontynentu są w zasięgu niżów. W Polsce pogodę kształtuje klin wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Napływa chłodna masa powietrza polarnego morskiego.

W niedzielę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju i na południu, może padać deszcz i deszcz ze śniegiem. W obszarach podgórskich można się spodziewać deszczu ze śniegiem i śniegu, a w górach śniegu. W Beskidzie Żywieckim i Makowskim powyżej 400 m n.p.m. pokrywa śnieżna miejscami wzrośnie o 10 cm. Rano na południowym wschodzie lokalnie możliwe są opady marznącej mżawki lub deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. C na południowym wschodzie, około 3 st. C w centrum, do 6 st. C nad morzem; w obszarach podgórskich od -1 st. C do 1 st. C. Będzie wiał słaby wiatr, nad morzem okresami umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, na południu północny.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie będzie duże, możliwe większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

Źródło: IAR, media, telewizjarepublia.pl

PODZIEL SIĘ