Inwazja robotów na Halę Stulecia

Blisko 300 robotów będzie można zobaczyć na największych w Polsce zawodach robotycznych Robotic Arena 2020. Zapraszamy w sobotę, 25 stycznia, do Hali Stulecia. Początek o godz. 10.00. Swoje konstrukcje zaprezentują reprezentanci 12 krajów.

Imprezę, która odbędzie się już po raz dwunasty, organizuje Koło Naukowe Robotyków „KoNaR”, działające przy Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.

W tym roku roboty będą rywalizować w osiemnastu konkurencjach. Nowością będą wyścigi „Folkrace”, w której kilka autonomicznych maszyn startuje na specjalnie wyznaczonym torze, starając się pokonać jak największą liczbę okrążeń w wyznaczonym czasie.

Nie zabraknie rywalizacji dronów, a także konkurencji znanych z wcześniejszych edycji turnieju, takich jak LineFollower Drag, LineFollower Enhanc3D, LineFollower Turbo i LineFollower Light. To wyścigi robotów, podczas których będą liczyły się szybkość oraz sprawność. Podobnie, jak w RoboSprint, biegu, w którym zamiast tradycyjnych kół, roboty muszą posiadać kończyny.

Natomiast podczas NanoSumo, MicroSumo Enhanced, MiniSumo Enhanced, Sumo i MegaSumo zobaczymy walki robotów różniących się wielkością. Zmierzą się ze sobą zarówno mikroskopijne konstrukcje, jak i dwukilogramowe kolosy. W ostatniej konkurencji będą one wyposażone w zestaw magnesów dociskających robota do metalowego ringu, co pozwoli na pokaz skomplikowanych manewrów.

Freestyle, to turniej dla wszystkich konstrukcji, które nie wpisują się w pozostałe kategorie. Poza wykonaniem, jury złożone z naukowców i pasjonatów, oceni pomysł i innowacyjność robota.

PODZIEL SIĘ