Będzie ekstremalnie … ciepło! Już w lutym możemy spodziewać się aż …

slon.jpg
15 stopni C. Tak, w lutym w Polsce możemy odczuć prawdziwie wiosenną aurę. Niektórzy już szykują grille.
Meteorolodzy nie mają już wątpliwości, że w Polsce nastała zima stulecia, ale nie z mrozami i śniegiem, tylko jedna z najgorętszych od wielu dekad. Według IMGW do końca stycznie nie będzie ataku zimy, a luty również ma zaznaczyć się nadspodziewanie ciepłymi temperaturami.

Grzegorz Zawiślak, polski łowca burz z grafik, jakie udostępnił na swoim blogu wynika, że 4 lutego szykuje się ekstremalny powiew wiosny. Temperatury mogą dojść do 15-16 stopni Celsjusza. – „Trochę szaleństwo” – pisze Grzegorz Zawiślak. Dodaje, że na przełomie stycznia i lutego można spodziewać się wzrostu dynamiki w atmosferze, częstszego wymiany mas powietrza i wahań ciśnienia atmosferycznego.

– „Przytoczone grafiki są jedynie pewną formą ciekawostki i istnieje duże prawdopodobieństwo, iż w momencie nadejścia danego terminu będą oderwane od rzeczywistości. Skoro na tyle interesują was wyliczenia modeli na okres 200-300 godzin, że każdego dnia nie dajecie mi spokoju z pytaniami o śnieg, zatem proszę bardzo” – komentuje Grzegorz Zawiślak.

Źródło: Wp.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ