Bogdan Zdrojewski: Czas na zwycięstwa! Brawo Borys Budka

Zdrojewski.jpg

Wygrana Borysa Budki na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w pierwszej turze ujawniła nowy trend wśród członków partii. Stery przejmują młode wilki.

Frekwencja według KKW wynosiła 76,4 proc. co znaczy, że na 10 816 uprawnionych do głosowania, wzięło udział 8 266 członków PO.

Borys Budka ze wsparciem Donalda Tuska i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zdobył niemal 80% głosów wszystkich członków PO. W tym starciu Bogdan Zdrojewski i Tomasz Siemoniak przepadli. Ulegli młodszemu prawnikowi, który w czasie rządów premier Kopacz został jedną z twarzy PO. Czy szeregowy poseł ze zdolnościami medialnymi jest w stanie wynieść Platformę na powrót do ław rządowych? W sukces wątpią sami członkowie – jest zbyt układny i aksamitny, nie posiada charyzmy o autorytecie nie mówiąc. Nie jest w stanie poskromić zawodowych krzykaczy, którzy kompromitują partię a trzeba pamiętać, że sam chętnie brał udział w szopkach.

Bogdan Zdrojewski tuż po ogłoszeniu wyników przekazał nowemu przewodniczącemu gratulacje.

Jestem przekonany, że w wyniku tych wyborów cała nasza formacja uległa wzmocnieniu, a szanse Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w majowych wyborach wzrosły. Czas na zwycięstwa! Brawo Borys Budka

 

PODZIEL SIĘ