Koronawirus: Pięć milionów osób uciekło z Wuhan przed kwarantanną

Przed objęciem miasta kwarantanną Wuhan opuściło 5 milionów osób. Według szacunków, w mieście, będącym epicentrum zarażeń nowym typem koronawirusa, przebywa obecnie około 9 milionów mieszkańców.

Chińskie media informują o wizycie w Wuhan premiera Li Keqianga, który stoi na czele państwowego komitetu do walki z epidemią. Szef chińskiego rządu będzie rozmawiał o koordynacji pomocy medycznej, spotka się z pracownikami szpitali oraz pacjentami.

W Wuhan trwa budowa dwóch wielkopowierzchniowych, tymczasowych szpitali na 2300 łóżek. Lokalne władze poinformowały, że będą chciały przystosować też około 5000 miejsc w innego typu placówkach medycznych dla potencjalnych pacjentów, zarażonych koronawirusem. Liczba zarażeń gwałtownie wzrosła.

W niedzielę władze podawały informacje o 2000 pacjentów ze zdiagnozowanym koronawirusem. Dziś ta liczba wzrosła o kolejne 700 przypadków.

W całych Chinach do 2 lutego przedłużono okres wolnego od pracy. Władze chcą maksymalnie ograniczyć podróże Chińczyków wewnątrz kraju.

Źródło: IAR/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ