I to jest trafna diagnoza Konfederacji! Dlaczego głosują razem z PO i SLD?

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Anita Czerwińska wypunktowała Konfederację, przez wielu komentatorów uważaną za „konkurencję” dla PiS na prawicy.

– Postawę Konfederacji, koła posłów, należy oceniać przez pryzmat głosowań. Proszę sprawdzić, jak głosuje Konfederacja- powiedziała Czerwińska w rozmowie z Polskim Radiem. Rzeczniczka PiS zwróciła uwagę, że Konfederacja głosuje… dokładnie tak jak opozycja spod znaku Platformy Obywatelskiej.

Jak wskazała polityk, Konfederacja głosuje w Sejmie „ramię w ramię z SLD czy z Platformą Obywatelską”. W ocenie rzeczniczki PiS, może to wynikać z próby zbicia kapitału politycznego za wszelką cenę.

– Stąd towarzyszący temu populizm czy demagogia- wskazała Anita Czerwińska. Polityk zdiagnozowała też pobudki młodego elektoratu, często głosującego na Konfederację.

– Zdarza się, że wyborcy na początku swojej drogi wyborczej stawiają na tego rodzaju, bardzo takie głośne, można powiedzieć czasem ekscentryczne postawy czy wręcz postaci z życia politycznego- podkreśliła, dodając, że młodzi wyborcy bardzo szybko dochodzą jednak do właściwych wniosków.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ