Uciekali z małymi dziećmi w aucie będąc pod wpływem narkotyków

domena publiczna

Policjanci na terenie Głogowa w wyniku pościgu zatrzymali kierowcę i pasażerów samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli. W aucie były cztery osoby dorosłe oraz kilkumiesięczne dzieci przewożone bez zabezpieczeń. Funkcjonariusze musieli wybić szyby w pojeździe aby uniemożliwić dalszą jazdę. Kierowca i wszyscy dorośli pasażerowie byli pod wpływem narkotyków.

Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, którzy pełnili służbę w Głogowie, zauważyli na jednej z ulic samochód osobowy nie posiadający tablic rejestracyjnych.

Kierowca auta zareagował przyspieszeniem i ucieczką na podawane przez policjantów sygnały do zatrzymania się. W trakcie jazdy tracił panowanie nad samochodem. Dodatkowo przekraczał prędkość i łamał inne przepisy ruchu drogowego, a na jednym ze skrzyżowań tylko ucieczka pieszego z przejścia zapobiegła jego potrąceniu.

Policjanci zablokowali samochód i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Kiedy chcieli otworzyć drzwi auta, w którym jak się okazało – znajdowały się kilkumiesięczne dzieci – kierowca zablokował je i nie reagował na wezwanie do otwarcia. Funkcjonariusze wybili szyby w pojeździe. Kierowcą okazał się znany policjantom 21 – letni mieszkaniec Głogowa. Zachowanie kierowcy i dorosłych pasażerów wskazywało na to, że wszyscy znajdują się pod wpływem narkotyków. Potwierdziły to badania testerem.

Wszyscy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. 21 – letni kierowca usłyszał dodatkowo zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, nie zatrzymania się do policyjnej kontroli oraz udzielania narkotyków innym osobom. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za liczne wykroczenia drogowe, których dopuścił się w trakcie ucieczki.

Źródło: KPP w Głogowie
PODZIEL SIĘ